Haber Detayı
27 Temmuz 2021 - Salı 11:41 Bu haber 541 kez okundu
 
YAZARIMIZ KOYUNCU’NUN 28. KİTABI YAYINLANDI
Horoz Gazetesi köşe yazarlarından Şair, yazar Fahrettin Koyuncu’dan farklı bir deneme kitabı: Karışık Kelimeler Ansiklopedisi kitabı görücüye çıktı.
ÖZELHABER Haberi
YAZARIMIZ KOYUNCU’NUN 28. KİTABI YAYINLANDI

Köşe yazarımız Fahrettin Koyuncu'nun 28. kitabı Karışık Kelimeler Ansiklopedisi adıyla yayımlandı. İzan Yayıncılık tarafından yayımlanarak okurlara sunulan 82 sayfalık kitapta hayata ve edebiyata dair 72 kısa metin yer alıyor.  Kitaba ilişkin olarak arka kapakta şöyle deniyor: "Şiirden rüyaya, gölgeden bisiklete kadar çeşitli kavramlarla kurulan metinler... Bazen öykü, bazen deneme, bazen de aforizma tadında... Hayattan ve edebiyattan beslenen yazılar... Hayat gibi karışık yazılar..." Kitaptaki "Koku" başlıklı metin şöyle: "Çiçekçiden çıktığını gördüm ağır adımlarla. Bir kök fesleğen vardı elinde. Karşıya geçip evine gidecekti. Araba hızla çarptığında fesleğen de onunla birlikte yerden iki metre yükseğe çıktı. Fesleğenin kokusu hâlâ o yükseklikte duruyor. Koklayın isterseniz."

 

Fahrettin Koyuncu, Karışık Kelimeler Ansiklopedisi'yle ilgili şunları söyledi: "Yaşadığımız zamanın ruhuna uygun metinler kitabı oldu bu kitabım. Kitapta hayatın hem hızına hem de çeşitliliğine uygun metinler yer alıyor. Hayatı anlamaya ve anlatmaya çalıştım bu kısa metinlerle. Hepimizin hayatıdır aslında yazmaya çalıştığım” diye konuştu.

 

Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER

 

Kaynak: (HM) - HABER MERKEZİ Editör: Raziye İLHAN
Haber Yazılımı google-site-verification=bCi6mkKPnWbrY703jwXKwgcUGqpPH4imFJNqyEvK2vs