Haber Detayı
30 Temmuz 2021 - Cuma 09:26 Bu haber 510 kez okundu
 
Sağlık çalışanları vatandaşlara aşı çağrısında bulundu
Türkiye’de aşı sırası geldiği halde henüz aşı olmayan vatandaşlar için Özel Denizli Cerrahi Hastanesi hekimleri, aşı çağrısında bulundu.
KORONAVİRÜS Haberi
Sağlık çalışanları vatandaşlara aşı çağrısında bulundu

Türkiye'de aşı sırası geldiği halde henüz aşı olmayan vatandaşlar için Özel Denizli Cerrahi Hastanesi hekimleri, aşı çağrısında bulundu.

Türkiye'de vaka sayısı 10 bine yaklaştı. Uzmanlara göre 4. dalganın yaşanmaması için aşılamada özellikle ikinci doz oldukça önemli. Aşı sırası geldiği halde henüz aşı olmayan 22 milyon kişi için aşı çağrıları hız kesmeden devam ediyor. Siyasilerden ünlü isimlere, kulüplerden sivil toplum ve kamu kuruluşlarına kadar vatandaşlara aşı çağrısı sürüyor. Özel Denizli Cerrahi Hastanesi hekimlerinden Prof. Dr. Ömer Levent Tuncay, Op. Dr. Mehmet Pekdemir, Op. Dr. Umut Faydacı, Op. Dr. Süleyman Kayık, Op. Dr. Nazmi Yaşar Sayım, Op. Dr. Muhammet İbrahimoğlu vatandaşlara hastanenin resmi sosyal medya hesapları üzerinden aşı çağrısında bulundu.

Korona virüse yakalandığı süreci anlatan Üroloji Uzmanı Op. Dr. Süleyman Kayık, “Kendimizi o kadar korumamıza rağmen 2. dalga çok acı geçti. Hastalığı yoğun yaşadım. Bu nedenle aşı olunmasında çok titiz olunmasını rica ediyorum. Aşının hiç kimseye bir zararı yoktur. Hastanın yaygınlaşması, ağır geçirilmesine yönelik önleyici bir etkisi vardır, mutlaka herkesi aşı olmaya davet ediyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

 

Kaynak: (HM) - HABER MERKEZİ Editör: Raziye İLHAN
Haber Yazılımı google-site-verification=bCi6mkKPnWbrY703jwXKwgcUGqpPH4imFJNqyEvK2vs