Haber Detayı
08 Aralık 2020 - Salı 17:00 Bu haber 1272 kez okundu
 
PAMUKKALE DAHA FAZLASINI HAKEDİYOR
Karahayıtta Larina ve Ninova Otel’in sahibi Sezgin Demirler, Pamukkale gibi dünya harikası bir bölgenin yeterince tanıtımının yapılmaması yüzünden hakkettiği değeri alamadığını söyledi.
EKONOMİ Haberi
PAMUKKALE DAHA FAZLASINI HAKEDİYOR

Alanya Antalya Fethiye ve Bodrum’da turizm otelcilik yaptıktan sonra Pamukkale’de Ninova ve Larina Oteli alan Demirlek, “Pamukkale’yi gördükten sonra başka bir yere gideceğimi düşünmüyorum. Burası başka bir dünya. Otelin de turistin de en güzelini hak ediyor. Tarihi ile doğal güzelliği ile iklim ile eşsiz bir yer. Hem gezi hem de sağlık turizmine uygun. Tespit ettiğim kadarıyla bazı eksikler yüzünden Pamukkale’miz ülkemizde ve Dünya’da hak ettiği değeri görmüyor” dedi.

 

 

Pamukkale’de turizmciler olarak bir turistin arayabileceği her şeye sahip olduklarını kaydeden Demirlek, “Pamukkale, travertenleriyle dünyanın en eşsiz güzelliği. Sırf bunu görmek için bile buraya gelinmeli. Başka bir yerde alternatifi yok. Sağlık turizmi denince insanların aklına Afyon geliyor. Pamukkale ve Karahayıt’ta termal sularımızla şifa arayanların gelebileceği en sağlıklı adres Pamukkale. Otellerimiz, Sauna ve hamamlarımız buna çok uygun. Sağlık turizmine geleceklerin burada kazanabilecekleri birçok artı var. Doğal ve tarihi güzelliklerden, otel konforundan ekstra yararlanmış olacaklar” dedi.

Tarih seven ziyaretçilerin gelebileceği en doğru yerin Pamukkale olduğunu kaydeden Demirlek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Laodikya Antik Kenti, Tiyatrolar, Stadyum, Gimnazyum, Anıtsal Çeşme ve Kiliseler Anadolu’nun en büyük stadyumu, 2 tiyatrosu, 4 hamam kompleksi, 5 agorası, 5 nymphaeumu, 2 anıtsal giriş kapısı, Bouleuterionu, tapınakları, Peristylli evleri, Latrina, kiliseleri ve anıtsal caddeleri Laodikya'nın zenginliklerini gözler önüne serer. Kentin dört tarafı nekropol alanları çevrilidir. Hıristiyanlık dünyasının en eski ve en önemli kutsal yapılarından biri olma özelliğini taşıyan Laodikya Kilisesi ise ayrıca bir hac kilisesidir.”

 

 

Tatilde adrenalin sevenlerin de boş dönmeyeceğini sözlerine ekleyen Demirlek, “Sıcak hava balonu için herkes Kapadokya’ya gidiyor. Kapadokya’daki balon firmalarının neredeyse hepsi Pamukkale’de de çalışıyor. Hava şartlarımız daha uygun olduğu için 12 ay boyunda Pamukkale’nin güzelliklerini havadan görme şansı var. Üstelik ekstreme sevenler safari ve yamaç paraşütü gibi heyecanlı etkinliklere katılabilirler” dedi.

Pamukkale olarak eşsiz güzelliklere ve doğal imkanlara sahip olduklarını fakat tanıtım eksikliği yüzünden alternatiflerinin gerisinde kaldıklarını belirten Demirler, yerel yönetim ve turizmciler olarak olanakların daha gün yüzüne çıkarılıp reklamının daha iyi yapılması gerektiği ve turizmciler olarak da ortak kararlarla hareket etmeleri gerektiğini kaydetti.

 

 

 

Kaynak: (HM) - HABER MERKEZİ Editör: Halil GÖREL
Haber Yazılımı google-site-verification=bCi6mkKPnWbrY703jwXKwgcUGqpPH4imFJNqyEvK2vs