Haber Detayı
28 Temmuz 2021 - Çarşamba 09:50 Bu haber 394 kez okundu
 
KONUT FİYATLARI SATIŞLARI VURDU
Denizli’de konutta metrekare fiyatlarının yüksek olması ev alım satımını da olumsuz yönde etkilendi. Vatandaşlar ev almada temkinli yaklaşıyor.
ÖZELHABER Haberi
KONUT FİYATLARI SATIŞLARI VURDU

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK), 2021 yılı Haziran ayı Konut Satış İstatistiklerini yayımladı. Denizli’de konut satışları yüzde 39.0 azalırken, Türkiye’de genelinde 23. sırada yer aldı. Konut satış fiyatları en çok artan illerden bir tanesi olan Denizli’de vatandaşlar konut alma konusunda temkinli yaklaşıyor. En fazla artışın olduğu illerden bir tanesi olan Denizli konut satışları yavaş ilerliyor. Yeni yeni yapılan konutlar alıcı beklerken vatandaşlarda konut fiyatlarındaki artışının düşmesini bekliyor.

 

Denizli Emlakçılar Odası Başkanı Hakan Arslan, maliyet artışlarının konut fiyatlarını etkilediğinden söz ederek;  Ayrıca arsa fiyatlarının uçtuğunu ifade etti. Arslan; “Denizli göç alan bir ilimiz. Sanayi her geçen gün gelişiyor. Son zamanlarda nüfus oranında artış görüyoruz. Bu da arz talep artışı meydana getiriyor. Arzın talebi karşılamadığı durumlar oluyor.  Ekonomik olarak gelişmiş bir ilimiz. Büyüdüğü sürece nüfus artışı olduğu sürece fiyatların artması görülebilir ayrıca nüfus artışını karşılayacak arsa bulmakta zorlanıyoruz. Arsa fiyatları bir hayli pahalı olduğunu görüyoruz. Bundan dolayı Şubat ayında konutta metrekare fiyatlarında artış görüldü” dedi.

Abdullah GÖNÜLTAŞ- ÖZEL HABER

 

Kaynak: (HM) - HABER MERKEZİ Editör: Raziye İLHAN
Haber Yazılımı google-site-verification=bCi6mkKPnWbrY703jwXKwgcUGqpPH4imFJNqyEvK2vs