Haber Detayı
29 Ocak 2021 - Cuma 12:41 Bu haber 1492 kez okundu
 
FOTOKOPİ MAKİNESİ ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?
Sektörde çıraklıktan yetişen ve mesleğini en ileri seviyeye taşıyan, Fotokopi Makinesi ve Yazıcı cihazlarının satış, servis ve kiralama alanlarında Denizlililere hizmet veren, Alp Dijital Büro Makineleri ve Kopyalama Sistemleri firma yetkilisi Özgür Solak fotokopi makinesi ve yazıcı alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
FOTOKOPİ MAKİNESİ ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Uzman kadrosu ve teknik alt yapısıyla vatandaşın güvenini kazanan Alp Dijital Büro Makineleri ve Kopyalama Sistemleri bozulmuş yazıcı ve fotokopi makinelerini özenle tamir ediyor. Denizli’de tecrübe ve birikimleri ile vatandaşın güvenini kazanan Solak ve uzman kadrosu vatandaşa kaliteli hizmet sunmaya devam ediyor.

 

 

Fotokopi makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler!

Fotokopi makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenleri anlatan Solak, “Yılların vermiş olduğu tecrübe ve birikim sayesinde marka ayrımı gözetmeksizin her marka ve model yazıcı, fotokopi makinesi satışı, servis kiralama ve toner dolumu alanlarında halkımıza kaliteli hizmet vermeyi amaç edindik. Vatandaşlarımız işimizin detayları ve müşteri yorumlarına Google’dan ulaşabilirler. Tüm bunlardan ziyade Fotokopi Makinesi veya Yazıcı alırken nelere dikkat etmek gerek bu konu hakkında bilgi vermek istiyorum. Fotokopi makineleri alırken öncelikli dikkat edilmesi gereken husus kopya başı maliyet ve teknik servis hizmetidir. Kopya başı maliyeti biraz açarsak cihaz alırken fiyatı değil sonraki maliyeti bizim için önemli. Toner bittiğinde maliyetimiz ne olacak? Toneri ile kaç adet çıktı alacağız? Cihazın parça maliyetleri nedir? Önemli olan ihtiyacımızı karşılayacak olan özellikteki fotokopi makinesini tespit etmektir. Bu konuda en doğru tespiti aylık iş hacmine göre teknik servis yetkililerinden destek isteyerek yapmak en doğru olanıdır” diye ifade etti.

 

“Fotokopi makineleri sürekli servise bağlıdır”

Vatandaşlara satış sonrası hizmet verdiklerini de söyleyen Solak, “Diğer bir önemli husus satış sonrası hizmettir. Yani servis ağı yaygınlığı.  Her şeyden önce bu cihazlar da arıza yapabilir. Fotokopi makineleri sürekli servise bağlı ürünlerdir. Birçok markada, ürün garanti kapsamında olmasına rağmen karşınızda yetkili kurum, kişi veya muhatap bulamazsınız. Bu sebeple makineyi satın alırken muhatap bulabileceğiniz ve garanti süresince ve sonrasında tam müşteri memnuniyetini esas alarak tüm sorunlarınıza çözüm olacak firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Fotokopi makinesi servislerinin; tamir hizmeti hızlı ve güvenilir olmalıdır. Kullanılan teknoloji, garanti süresinin uzunluğu verimli teknik servis hizmeti sunmasıdır. Aksi takdirde sadece ucuz diye fotokopi makinesi satın almak, israftan ve günü kurtarmaktan başka bir amaca hizmet etmeyecektir. Neye göre ucuz? Kime göre ucuz? Şuursuz bir alışverişin zararları ve ülkece ucuz mal alacak kadar zengin olmadığımız hepinizin bilgisi dâhilindedir. Diğer taraftan üretici firmanın televizyon ve çeşitli medyada yayınlanan fotokopi makinesi reklamları da gözünüzü boyamasın. Sonuç olarak amaç makineyi ucuz almak değil, kopyayı ucuza mal edebilmektir. Belirtilen hususları dikkate almayacaksanız; makineyi satın almaktan vazgeçip kiralama sistemini değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Aksi takdirde sadece fotokopi makinesi değil büyük bir sıkıntıyı da beraberinde almış olacaksınız” şeklinde konuştu.

 

 

 

Satın almayın kiralayın!

Hiçbir şekilde marka ayırt etmediklerini ve her marka cihazın toner dolumunu gerçekleştirdiklerini belirten Solak, “Sizden istediğimiz sadece yıllık kaç adet kopya veya çıktı aldığınızı ve hangi özelliklerde makine istediğinizi bize bildirmeniz. Müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçip kopya veya çıktılarınızın adedine göre makine modellerini belirleyerek sizler için en uygun çözümü üretecek ve en uygun ücretlendirme ile sizlere teklif sunacaktır.  Makine ister kendinize ait olsun ister bizden kiralamış olun her şey dahil sistem ile makine, toner dolum, yedek parça, işçilik (kâğıt hariç) gibi birçok masraftan ve sürpriz maliyet riskinden kurtulmuş olursunuz. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirler” dedi.

 

 

Kaynak: (HM) - HABER MERKEZİ Editör:
Haber Yazılımı google-site-verification=bCi6mkKPnWbrY703jwXKwgcUGqpPH4imFJNqyEvK2vs