Haber Detayı
16 Temmuz 2021 - Cuma 10:00 Bu haber 696 kez okundu
 
BAŞKAN TAVŞAN, ORTA ÖLÇEKLİ SANAYİ SİTESİ PROJESİNDE START VERDİ
Denizli Madeni İşler ve Demirciler Odası Başkanı Halit Tavşan Denizli için ciddi katma değeri olacak Orta Ölçekli Sanayi Sitesi kurulma çalışmalarında startı verdi.
SİYASET Haberi
BAŞKAN TAVŞAN, ORTA ÖLÇEKLİ SANAYİ SİTESİ PROJESİNDE START VERDİ

Denizli Madeni işler ve Demirciler Odası Başkanı Halit Tavşan, geçtiğimiz günlerde oda üyeleri ile bir araya gelerek projesinden bahsetmişti. Projenin hayata geçirilmesi adına yapılacak ilk ve en önemli adımın arsanın alınması için ön ödemenin yapılması olduğunu belirten Başkan Halit Tavşan’ın projesine üyelerinden tam destek geldi.  Ön ödeme için gerekli meblağı topladıklarını söyleyen Başkan Tavşan, Orta Ölçekli Sanayi Sitesi çalışması olan Ahi Baba Toplu Yapı İşyeri Sanayi Projesi’nin taslağını hazırladıklarını duyurdu.

 

 

“DENİZLİ’YE SAĞLAM VE ÖRNEK BİR PROJE YAPACAĞIZ”

Konuyla ilgili Horoz Gazetesine konuşan Başkan Tavşan, “Orta ölçekli sanayi sitesi projemizi hayata geçirebileceğimiz en uygun arsayı bulduk ve ön ödemesi için gerekli meblağı topladık. Projemizin taslağını hazırlattık. Yapacak olduğumuz proje ilimize ciddi anlamda katma değer sağlayacak bir çalışma. Kumkısık Mevkiinde kurulacak olan orta ölçekli sanayi sitemizde 78 adet 180 metrekarelik dükkânlardan oluşacak. Dükkanlar 150 metrekare çekme katlı, 6 metre yüksekliğinde, 40 metrekare dükkân önü kullanım alanı ve iki dükkan arası 20 metre olacak şekilde toplam 360 metrekare kullanım alanına sahip olacak. 78 üyenin her birinden 100 bin TL ön peşinat alındı. Toplamda bir iş yerinin arsa maliyeti 280 Bin liraya mal olacak. 3 Bin lira kayıt ve 2 Bin lirada aidatla birlikte toplamda 285 Bin lira ödenecek. Toplamda arsa bedeli olan tutarın tamamı da 2 ay içerisinde ödenecek. 29 Bin 700 metrekare arsanın üzerine kurulacak olan bu sanayi sitesiyle Denizli’ye sağlam ve örnek bir proje yapacağız. Projemize her türlü meslek grubundan katılım sağlanabilmektedir. İl içinden ve dışından yatırımcılarımızı projemize davet ediyoruz. Üye kayıtlarımız başlamış bulunmakta. Yoğun ilgi gösteren üyelerimize ve yatırımcılarıma teşekkür ederim” dedi.

ÖZEL HABER- FATMA TUNÇER

 

Kaynak: (HM) - HABER MERKEZİ Editör: Raziye İLHAN
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Haber Yazılımı google-site-verification=bCi6mkKPnWbrY703jwXKwgcUGqpPH4imFJNqyEvK2vs